Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Grenāda

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Grenāda  
Informācija par valsti valsts kods: GD
kontinents: Ziemeļamerika
galvaspilsēta: Sentdžordžesa
valodas: Angļu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 1800
GPS: 12 07 N, 61 40 W
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
Austrumkarību dolārs: XCD
1XCD = 0.370 USD
1XCD = 0.293 EUR

telefona kods: +1473

Sentdžordžesa, Grenāda

Sestdiena 28, Janvāris

No wikipedia par Grenāda

Grenāda ir suverēna salu valsts, kas atrodas uz Grenādas un sešu mazāku salu grupas Grenadīnu salu dienvidu daļā Karību jūras dienvidaustrumos. Ziemeļrietumus no tās atrodas Trinidāda un Tobāgo, ziemeļos Venecuēla, bet dienvidos Sentvinsenta un Grenadīnas. Lielākās valsts pilsētas ir tās galvaspilsēta Sentdžordžesa, Gujava un Grīnvila.

Grenāda ir pazīstama kā "Garšvielu sala" pateicoties salā augošajiem muskatriekstiem, Grenāda ir viena no lielākajām šo garšvielu eksportētājvalstīm pasaulē.

Grenāda ir 344 km2 liela, te dzīvo 110 000 iedzīvotāji. Tās galvaspilsēta ir Sentdžordžesa. Grenādas nacionālais putns ir kritiski izmirstošais Grenādas balodis, nacionālais dzēriens ir rums, sporta veidi — krikets un futbols. Kriketam ir būtiska loma Grenādas kultūrā.

Grenāda ir lielākā sala Grenadīnās. Salas ir vulkāniskas izcelsmes ar ļoti bagātu augsni. Grenāda ir diezgan kalnaina, visaugstākais ir Sentkaterīnas kalns (840 m). Grenādā ir tropiskais klimats: karsta un mitra lietus sezona, sausajā sezonā ir sastopami pasāti. Grenādu, kas atrodas viesuļvētru joslā, 50 gadu laikā ir skārušas tikai 3 viesuļvētras.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.