Tūrisma nozare ir svarīga daļa no ekonomikas, Hong Kong, jo tā pārvietoti uz pakalpojumu nozari modeli, kas vēlu 1980 un 90. gadu sākumā. Ir bijis straujš pieaugums tūristu no kontinentālās Ķīnas, jo ieviešot Individuālās Visit sistēmas (IVS) 2003.
Kultūra
Honkongas kultūru vislabāk var raksturot kā pamatu, kas sākās ar Ķīnu, un kļuva vairāk ietekmē britu koloniālismu. Neskatoties uz 1997 nodošanu suverenitātes Ķīnas Tautas Republikas, Honkongas turpina rīkot identitāti pati.
Klimata
Honkongas klimats ir musonu ietekmē esošām mitrs subtropu klimats (Köppen klimatu klasifikācija CWA), tikai nedaudz atpaliekot no to tropu mitro-un-sauso klimatu.
Virtuve
Hong Kong virtuvi ietekmē Kantonas virtuve un detaļas, kas nav Kantonas runājošā Ķīna (īpaši Chaozhou, Dongjiang, Fujian un Jandzi upes deltā), Rietumu pasaulē, Japānā un Dienvidaustrumu Āzijā, jo Honkongas kā Lielbritānijas kolonija pagātni un ilgstoši ir starptautiskā pilsēta komerciju. No ceļiem stendos uz visvairāk upscale restorāni, Hong Kong paredz neierobežotu dažādu pārtikas katrā klasē. Kompleksie savienojumi un starptautisko delikateses zināšanas ir dota Hong Kong reputāciju etiķetes "Gourmet Paradise" un "Pasaules Fair Food".
Honkonga jeb Sjangana ( (Xiānggǎng), ; pilns nosaukums: Ķīnas Tautas republikas Honkongas īpašais administratīvais rajons (中華人民共和國香港特別行政區, Hong Kong Special Administrative Region,)) ir autonoms rajons Ķīnā, Honkongas salā, Kouluņas pussalā un vairāk nekā citās 260 salās. Viena no bagātākajām Ķīnas pilsētām. Viens no Āzijas finanšu centriem.
Aptuveni 7 000 000 iedzīvotāju. Platība - 1098, 5 kvadrātkilometri. Izvietojums - rietumos no Pērļu upes (Džudzjanas) deltas un dienvidaustrumos no Ķīnas provinces Guandunas krastiem, Dienvidķīnas jūras ziemeļu daļā.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors
here.