Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Rietumsahāra

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Rietumsahāra  
Informācija par valsti valsts kods: EH
kontinents: Āfrika
galvaspilsēta: nav
valodas: Arābu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 24 30 N, 13 00 W
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
Marokas dirhams: MAD
1MAD = 0.115 USD
1MAD = 0.091 EUR

telefona kods: +212

Ajūna, Rietumsahāra

Sestdiena 25, Janvāris

No wikipedia par Rietumsahāra

Rietumsahāra ir apstrīdēta teritorija Ziemeļāfrikā, kas robežojas ar Maroku ziemeļos, Alžīriju ziemeļaustrumos, Mauritāniju austrumos un dienvidos un Atlantijas okeānu rietumos. Tās sauszemes platība ir apmēram 266 000 km2. Tā ir viena no mazapdzīvotākajām teritorijām pasaulē, kas pārsvarā sastāv no tuksnešainiem līdzenumiem. Teritorijā dzīvo nedaudz vairāk par 500 000 iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā puse dzīvo Ajūnā, Rietumsahāras lielākajā pilsētā.

Kā Spānijas kolonija kopš 18gs. beigām, Rietumsahāra 1963. gadā tika iekļauta Apvienoto Nāciju neautonomo teritoriju sarakstā. 1965. gadā, ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma savu pirmo rezolūciju par Rietumsahāru, lūdzot Spāniju dekolonizēt teritoriju. Gadu vēlāk tika pieņemta jauna rezolūcija, pieprasot Spāniju organizēt referendumu par pašnoteikšanos. 1975. gadā Spānija atteicās no teritorijas administratīvās kontroles par labu Marokas, kas jau kopš 1957. gada formāli pretendēja uz teritoriju, un Mauritānijas kopīgai pārvaldībai. Izcēlās karš starp minētajām valstīm un Sahrāvī nacionālās atbrīvošanās kustības Polisario fronti, kas nodibināja Rietumsahāras Arābu Demokrātisko Republiku (RADR) (ar trimdas valdību Tindūfā, Alžīrijā). Pēc Mauritānijas atteikšanās no teritorijas 1979. gadā, Maroka beidzot ieguva pilnīgu kontroli pār lielāko daļu teritorijas, tai skaitā kontroli pār visām lielākajām pilsētām un dabas resursiem.

Kopš ANO atbalstītās vienošanās par pamieru 1991. gadā, lielākā daļa teritorijas (ieskaitot visu Atlantijas okeāna piekrasti) ir nonākusi Marokas kontrolē, ar spēcīgu atbalstu no Francijas,, Arabic News, Regional-Morocco, Politics, December 17, 1998. Retrieved August 24, 2006. Pēdējo divdesmit gadu laikā gan viena, gan otra pozīcija ir gan ieguvusi jaunas atzīšanas, gan arī pazaudējusi esošās, atkarībā no mainīgajām starptautiskajām tendencēm.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Rietumsahāra, Ajūna