Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Libāna

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Libāna  
Informācija par valsti valsts kods: LB
kontinents: Āzija
galvaspilsēta: Beirūta
valodas: Arābu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 33 50 N, 35 50 E
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
Libānas mārciņa: LBP
1LBP = 0.0007 USD
1LBP = 0.0005 EUR

telefona kods: +961-1

Beirūta, Libāna

Ceturtdiena 13, Augusts

No wikipedia par Libāna

Libāna, ir neliela, lielākoties kalnaina valsts Tuvajos Austrumos, kas atrodas Vidusjūras pašos austrumos. Ziemeļos Libāna robežojas ar Sīriju un dienvidos ar Izraēlu. Saistībā ar reliģisko daudzveidību, Libānā sastopama īpaša politiskā sistēma, pazīstama kā konfesionālisms, kas paredzēta tam, lai visas reliģijas tiktu vienādi respektētas.

Līdz Libānas pilsoņu karam (1975-1990), valsts pastāvēja mierā un labklājībā, ko sekmēja tūrisms, agrārā kultūra un banku sistēma. To uzskatīja par arābu valstu banku galvaspilsētu un tā bija plaši pazīstama kā 'Tuvo Austrumu Šveice' saistībā ar tās finansiālo varu. Libāna piesaistīja lielu skaitu tūristu, jo tās galvaspilsēta Beirūta tika bieži dēvēta par 'Tuvo Austrumu Parīzi'.

Tiklīdz karš bija beidzies, tika veikti plaši pasākumi, lai atmodinātu ekonomiku un atjaunotu nacionālo infrastruktūru. Līdz 2006. gadam visā valstī tika sasniegti vērā ņemami panākumi, gandrīz tika pabeigta Beirūtas rekonstrukcija un liels skaits tūristu plūda uz Libānas atpūtas centriem. Taču, 2006. gadā uzliesmojušais Izraēlas-Libānas konflikts sasniedza Libānas iedzīvotājus un izraisīja milzīgus militāros zaudējumus, kā arī plašus zaudējumus civilajai infrastruktūrai un masveida iedzīvotāju pārvietošanos sākot ar 12. jūliju līdz 14. augustam 2006., kad iestājās pamiers. Sākot ar 2006. gada septembri Libānas valdība ir uzsākusi izmaksāt iedzīvotājiem kompensācijas, lai atjaunotu Izraēlas militāristu uzbrukumos sagrautos īpašumus Beirūtā, Tirē un daudzos citos ciemos Libānas dienvidos.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz: