Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Īrija

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Īrija  
Informācija par valsti valsts kods: IE
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Dublina
valodas: Angļu, īru

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800/3G
GPS: 53 00 N, 8 00 W
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
eiro: EUR
1EUR = 1.2656 USD


telefona kods: +353-1

ceļojumu padomi un brīdinājumi Īrija
Klimata Īrijas klimats var apkopot kā vieglas, mitras un maināms ar bagātīgu nokrišņu daudzumu un temperatūras galējībām trūkums. Tā ir definēta kā mērens piejūras klimats, vai Köppen klimata klasifikācijas sistēmas CFB, klasifikāciju, tā dala ar lielāko ziemeļrietumu Eiropā. Valsts saņem parasti siltām vasarām un siltām ziemām, un ir ievērojami siltāks nekā citos apgabalos par tās platuma. Tas ir saistīts ar to, tā atrodas Atlantijas okeānā, un tā rezultātā ir kļuvusi par Golfa straume visu gadu. Met Éireann ir meteoroloģisko dienestu Īrijas Republikas, un Met Office ir, ka Ziemeļīrijā.
Pārtika un dzērieni Kad jūs domājat par Īrijas pārtikas, jūs nevarat iegūt pēc leģendārā kartupeļu bada, pirms sākat dreifēšanu par garlaicību. Ja citas lietas, kas nāk prātā, tas droši vien būs zivju un mikroshēmas un arvien klāt pinti Guinness. Bet, pat ja jums nav nopietna foodie, jums būs prieks zināt, ka Īrijas pārtikas ir nogājusi garu ceļu kopš kartupeļu bada dienas, un šajās dienās īru virtuvi, nav jābūt oxymoron. Pārtikas Īrijā nāk divās vispārējās formas - tradicionālo un moderno. Īru pārtikas, ko mēs visbiežāk domā par, un tas ir sīkumi, jums ir iespējams atrast pub izvēlnes un vienkāršāka restorāniem. Nedaudz dressed-up versijas vienkārši ēdieni (ar pievienoto augstākas cenas), ir arī viegli atrast touristy
Iepirkšanās Jūs faktiski var iepirkties, līdz jūs piliens Īrijā - lauku mākslas un amatniecības centru būs vilinātu jums tērēt naudu, tāpēc būs dažas no lielākajiem un modernākajiem centriem Eiropā! Uzziniet, kur iepirkties, ko meklēt, kas paredzēti un kā panākt kaulēties. Vai tas būtu tipisks suvenīri vai pēdējās Eiropas modes.
Cenas Kad runa ir par dzīves dārdzības Īrijas Republikā ir ļoti godīgi teikt, ka tur ir labas ziņas, un tur ir sliktas ziņas - kas ir vairāk, dzīves dārdzība ir atkarīgs arī no tā, kur tu dzīvo ar UBS nesen ranga Dublin 8. visdārgākā pilsēta pasaulē, kur dzīvot, kamēr mazāk zināmas ciemos uz krastu var būt starp dažiem no lētākajām vietām, kur dzīvot Eiropā.
Traditons Īrija ir valsts, pilna ar pārsteidzošu kultūru un mantojumu. Šī salu valsts, kas Ziemeļatlantijā ir zināms par tās bezmaksas enerģisks un draudzīgs vietējiem iedzīvotājiem, tās skaisto zaļo ainavu un savu mākslu un mūziku. Īrijas vēsture aptver tūkstošiem gadu, bet daudzi no Īrijas lieliskas tradīcijas no pagātnes ir klāt jau šodien. 2 Viens no Īrijas ātrāk tradīcijas ir māksla stāstu. Pirms tūkstošiem gadu, Īrijas storytellers pastāstīja liels pasakas varoņiem, fejas, un dieviem. Faktiski vecākajām episkā poēma Eiropā ir Īrijas stāsts. Par 400 AD, rakstot tika ieviests uz Īriju, daudzi stāsti tika ierakstīti un jaunas tika izveidotas. 3 Dažas īru mūziķi nodot šos stāstus ar mūziku. Īrijas mūzikas tradīcijas aizsākumi meklējami ciktāl šie agri storytellers. Īrijas mūzikas palīdzēja veidot daudz rietumu mūzikas, kā tas pastāv šodien. Tradicionālie īru mūziku parasti iezīmes stipru un skaidru dziedāšanas vairāk optimistisks un jautru mūziku. Īrijas mūziķi spēlē vairāki stīgu instrumentiem, no kuriem daudzi var atrast mūsdienu bluegrass un kantrī mūzikas grupām.

Dublina, Īrija

Sestdiena 11, Jūlijs

No wikipedia par Īrija

Īrija ir valsts Eiropas ziemeļrietumos. Mūsdienu Īrijas republika aizņem piecas sestdaļas no Īrijas salas. Salas ziemeļaustrumos atrodas Ziemeļīrija - Lielbritānijas daļa. Salas dalīšana notika 1921. gadā, kad nodibinājās mūsdienu Īrijas valsts. Rietumos tā robežojas ar Atlantijas okeānu, bet austrumos - ar Īrijas jūru un Sentdžordža šaurumu.

Gadsimtu gaitā īri pamazām zaudējuši savu valodu (mūsdienās oficiālo valsts valodu - īru valodu, brīvi pārvalda tikai apmēram 10% iedzīvotāju), tomēr saliedējās ap katoļu baznīcu, kas kļuva par īru nacionālās mentalitātes sastāvdaļu.

XX gadsimta otrajā pusē pēc izglītības reformas (Nacionālās bibliotēkas uzcelšana, bibliotēku tīkla izveidošana, izglītības programmu reorganizācija) un nodokļu politikas reformas Īrijas tautsaimniecība piedzīvoja strauju uzplaukumu, kas turpinās arī pašlaik. Mūsdienās Īrija ir viena no attīstītākajām valstīm pasaulē. Pēc ANO tautas attīstības indeksa tā ir 4. vietā pasaulē (2006. gadā) aiz Norvēģijas, Islandes un Austrālijas, bēt pēc IKP (PPP) uz iedzīvotāju - arī 4. vietā pasaulē (2005. gadā) aiz Luksemburgas, Norvēģijas un ASV, aiz sevis tālu atstājot bijušo metropoli - Lielbritāniju, kura ir attiecīgi 17. un 18. vietā. Pēdējos gados Īrijas iedzīvotāju skaits pieaug par vidēji 2% gadā.

Labākas dzīves meklējumos tajā ierodas ārvalstu darbaspēks. Pēc Latvijas pievienošanās ES, uz darbu Īrijā pārcēlušies arī tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz: