Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Grenlande

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Grenlande  
Informācija par valsti valsts kods: GL
kontinents: Ziemeļamerika
galvaspilsēta: Nūka
valodas: grenlandiešu, dāņu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 72 00 N, 40 00 W
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
Dānijas krona: DKK
1DKK = 0.170 USD
1DKK = 0.134 EUR

telefona kods: +299

Nūka, Grenlande

Svētdiena 9, Augusts

No wikipedia par Grenlande

Grenlande ir lielākā sala pasaulē un pieder Dānijai. Gandrīz visa Grenlande atrodas aiz Ziemeļu polārā loka. Salu klāj pastāvīga ledus sega (85% no Grenlandes kopējās platības, līdz 1524 m bieza). Grenlende ir reti apdzīvota (0, 16 cilvēki uz kvadrātkilometru), 55 000 tās iedzīvotāju dzīvo galvaspilsētā Gothobā. Salā ir arī 16 mazpilsētas un 66 citas apdzīvotas vietas. Tur nav ne ceļu, ne dzelzceļu, pārvietoties var tikai ar lidmašīnu vai kuģi.

Grenlandes pamatiedzīvotāji ir inuīti (tulkojumā nozīmē "cilvēks"). Inuīti vēl joprojām ir sastopami plašās Kanādas un Grenlandes teritorijās. Kad inuīti dodas medībās, viņi ceļ pagaidu mājas no sniega un ledus, ko sauc par iglu. Inuīti pārtiek no nomedītā jeb no ziemeļbriežiem, roņiem, valzirgiem un zivīm. Tādi vārdi kā "kajaks" (maza ar ādu apvilkta laiva) un "anoraks" (ziemas jaka ar kapuci) ir aizgūti no inuītu valodas. Galvenā reliģija Grenlandē ir kristietība. Luterāņi ir 99% Grenlandes iedzīvotāju, bet 1% ir katoļi.

Grenlandes zvejas zona plešas 1 000 000 kvadrātkilometru platībā. 80% valsts zivju eksporta nodrošina garneles, bet mencas, laši, pikšas un citas zivis — pārējos 20%. Grenlandes robotā krasta līnija stiepjas 39315 km garumā. Lielākā daļa cilvēku dzīvo piekrastē un nodarbojas ar zvejniecību. Golfa straumes ietekmē dienvidu piekrastē jūra neaizsalst. Grenlandes klimatā var izdzīvot zemi augi ar seklu sakņu sistēmu, piemēram, rododendrs, arktiskā magone, akmeņlauzīte un mellene.
File:Flag map-Greenland. svg
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Grenlande, Nūka