Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Gibraltārs

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Gibraltārs  
Informācija par valsti valsts kods: GI
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Gibraltāra
valodas: Angļu

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 36 8 N, 5 21 W
elektrība: 240V/50Hz

naudas vienība:
Gibraltāra mārciņa: GIP
1GIP = 1.913 USD
1GIP = 1.469 EUR

telefona kods: +350

Gibraltāra, Gibraltārs

Svētdiena 15, Decembris

No wikipedia par Gibraltārs

Gibraltārs ( dʒɨˈbrɔːltər) ir Apvienotās Karalistes aizjūras teritorija Pireneju pussalas dienvidu daļā, kas ietver sevī Gibraltāra klintis un smilšaino zemes šaurumu, kas savieno klintis ar Pireneju pussalu.

Ieņem stratēģiski nozīmīgu vietu Gibraltāra jūras šaurumā, kas savieno Vidusjūru ar Atlantijas okeānu. Tur izvietota arī NATO militārā jūras bāze.

Tā kā Gibraltārs ir Apvienotās Karalistes teritorija, tas tas ir arī Eiropas Savienības (ES) loceklis kopš 1973. gada (šajā gadā Apvienotā Karaliste pievienojās ES kopā ar Normandijas salām, Menas salu un Gibraltāru). Uz to neattiecas kopējā ES lauksaimniecības politika, Šengenas vienošanās, kā arī tas neietilpst kopējā ES muitas zonā. Kopš 2004. gada Gibraltāra iedzīvotāji drīkst piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Gibraltāra iedzīvotāji ir Apvienotās Karalistes un ES pilsoņi.

Pastāv viedoklis, ka nosaukums "Gibraltārs" cēlies no arābu pulkveža Tarika ibn Ziada vārda. Viņam par godu Gibraltāra klints tika nodēvēta par "Varoni Tariku" (Djebel al-Tarik).

Gibraltārs ir vienīgā vieta Eiropā, kur dzīvo savvaļas pērtiķi - magoti. Vietējais ticējums vēsta, ka Gibraltārs piederēs britiem tik ilgi, kamēr dzīvs būs kaut viens no šiem pērtiķiem.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Gibraltārs, Gibraltāra