Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Centrālāfrikas Republika

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Centrālāfrikas Republika  
Informācija par valsti valsts kods: CF
kontinents: Āfrika
galvaspilsēta: Bangi
valodas: Franču, Sangho

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 7 00 N, 21 00 E
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
Centrālāfrikas CFA franks: XAF
1XAF = 0.002 USD
1XAF = 0.002 EUR

telefona kods: +236

ceļojumu padomi un brīdinājumi Centrālāfrikas Republika
Tūrisms Tūrisms Centrālāfrikas Republikā ir negatīvi ietekmēja tās nesenajā nemierīgajā vēsturi un kaimiņvalstīs apkarošanā. Drošība valstī ir nestabila, jo īpaši tās ziemeļiem un ziemeļrietumiem. 2007 un 2008 ASV izsniegusi ceļošanas brīdinājumu par CAR brīdinājumu bandītiem, bruņotas grupas nemierniekiem, malumedniekiem jo īpaši ārpus galvaspilsētas Bangi. Valsts valdība nevar garantēt viņas drošību ceļotāju lielākajā daļā valstī. 2007. gada aprīlī medības netālu Ndele pilsēta bija uzbruka un Francijas mednieks tika nogalināts un trīs citi tika ievainoti. Centrālāfrikas Republika ir tikai sauszemes robežas, un tālvadības valsti un gaisa piekļuves trūkuma dēļ ir dārgi galamērķi. Vietas valstī, pievilcīgs ceļotājiem, ietver Chutes De Boali, ūdenskritumu augstums ir 50 m (164 ft). Dzanga-Sangha National Park, dienvidrietumos valstij ir gorillas un ziloņi. Baka cilvēki dzīvo šajā jomā. Bayanga blakus Sangha upes ir galvenais ciems netālu no nacionālā parka. Ciematā ir dažas mazas viesu mājas un iesniegt. Labākais laiks, lai apmeklētu lielāko daļu no valsts ir no novembra līdz aprīlim.
Valoda Centrālā Āfrikas šobrīd runā dažādas valodas, tajā skaitā Baya (Gbaya), Banda, Ngbaka, Sara, Mbum, Kare, un Mandjia. Franču un Sango ir oficiālās valodas. Sango ir lingua franca, ko runā gandrīz deviņas desmitdaļas iedzīvotāju. Tā sākotnēji tika valodu no Ubangi upes reģionā cilvēki, bet kristiešu misionāri pieņemti vienkāršoti, un izplatījis, 1940 un '50s saviem sekotājiem visā valstī.
Klimata Lai gan CAR izpaužas daudz nokrišņu (galvenokārt no maija līdz oktobrim), to nav tik nomācoši karsts un mitrs, jo daudzi ekvatoriālās valstīs, pateicoties tās pacēlumu. Sausā sezona (un labākais laiks, lai apmeklētu) ir decembris līdz aprīlim. Mēs neiesakām apmeklējot lietus sezonas laikā. Ne tikai laika apstākļi nepatīkama un malārijas augsta riska, bet tas var būt ļoti grūti iegūt visā valstī. Kad līst lietus, ceļi ir slēgti, lai novērstu automašīnas no izrok virsmas. Darba laiks - reizēm visu nakti - var iztērēt kempings vietā lietus barjeru, gaidot ceļu nožūt.
Valūta CFA (Communauté Financière Africaine) Franc (XAF) = 100 santīmu. Piezīmes ir ar nominālvērtību XAF10, 000, 5000, 2000, 1000 un 500. Monētu denominācijas ir XAF500, 100, 50, 25, 10, 5 un 1. Centrālāfrikas Republika ir daļa no Francijas monetārajā jomā. Tikai Valūta, ko emitējusi Banque des Etats de l'Afrique Centrale (Bank of Centrālāfrikas valstis) ir spēkā; Valūta, ko emitējusi Banque des Etats de l'Afrique de l'Ouest (Bank Rietumāfrikas valstu) nav. CFA Franc ir piesaistīta eiro.
Pārtika un dzērieni Western pārtika ir pieejama tikai galvaspilsētā Bangi. Lielākā daļa top klases viesnīcās ir labi restorāni. No šiem restorāniem standarts ir augsts, bet tie parasti ir dārgi. Pretējā ceļotājiem jāizsauc vietējā ciemos un bartera uzkrājumiem. Vietējie pārtikas pamata. Daudzi ēdieni satur gombo (Okra), lai gan citas tautas sastāvdaļas ietver rīsiem, banāniem un maniokas. Bāri ir daudz Bangi gan ar galdu un counter pakalpojumu. Dzeršana un smēķēšana nav motivētas musulmaņu sabiedrībā; musulmaņu teritorijās, dzeršana ir vislabāk izdarīt privāti. Citur ir daudz alus zāles piedāvā dzērienus augstu standartu. Specialitātes: • Muamba de Galinha (vistas ar palmu eļļu un Okra). • Vistas un ķimenes sautējums. • Palm sviestu zupa. • Garneles ēd ar vārītiem jamsu vai saldie kartupeļi. • Spināti sautējums, kas var ietvert arī tomāti, pipari, čilli, sīpoli un zemesriekstu sviestu.

Bangi, Centrālāfrikas Republika

Svētdiena 12, Jūlijs

No wikipedia par Centrālāfrikas Republika

Centrālāfrikas Republika ir valsts Centrālā Āfrikā ar galvaspilsētu Bangi. CĀR robežojas ar Čadu ziemeļos, Sudānu austrumos, Kongo Republiku un Kongo Demokrātisko republiku dienvidos, un Kamerūnu austrumos. Robežu kopgarums 5203 km. Lielākā daļa CĀR sastāv no Sudānas-Gvinejas savannas, tāpat tajā atrodas Sahelas-Sudānas zona valsts ziemeļos un Ekvatoriālā mežu zona dienvidos. Divas trešdaļas no valsts atrodas Ubangi upes baseinā, kura tek uz dienvidiem uz Kongo upi, kamēr atlikusī trešdaļa atrodas Šari upes baseinā, kura tek uz ziemeļiem uz Čadas ezeru. Tā kā lielākā daļa teritorijas atrodas Ubangi un Šari upju baseinā, franči šo koloniju nosauca šī reģiona vārdā par Ubangi-Šari, jeb Oubangui-Chari franču valodā. Šī franču kolonija kļuva par Francijas daļēju autonomiju 1958. gadā un vēlāk,, par neatkarīgu valsti. Trīsdesmit gadus pēc neatkarības iegūšanas par CĀR prezidentiem kļuva cilvēki, kuri netika ievēlēti demokrātiskās vēlēšanās jeb pārņēma varu ar spēku. Iedzīvotāju neapmierinātība, kas tika pastiprināta ar starptautisko spiedienu, vainagojās ar rezultātiem uzreiz pēc Aukstā kara beigām. Pirmās godīgās demokrātiskās vēlēšanas notika 1993. gadā par valsts finansiālo atbalstītāju līdzekļiem un ANO Vēlēšanu Lietu Komisijas palīdzību. Šajās vēlēšanās uzvarēja Anžē-Fēliks Patasē, bet pēc laika Prezidents Patasē zaudēja tautas atbalstu un 2003. gadā ģenerālis Fransē Bozizē viņu gāza no troņa. Ģenerālis Bozizē uzvarēja 2005. gada maija demokrātiskajās vēlēšanās un joprojām atrodas pie varas. Centrālāfrikas Republika ir viena no nabadzīgākajām valstīm pasaulē un 10 nabadzīgākajām Āfrikā.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.