Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Kanāda

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Kanāda  
Informācija par valsti valsts kods: CA
kontinents: Ziemeļamerika
galvaspilsēta: Otava
valodas: Angļu, Franču

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 850/1900
GPS: 60 00 N, 95 00 W
elektrība: 120V/60Hz

naudas vienība:
Kanādas dolārs: CAD
1CAD = 0.893 USD
1CAD = 0.705 EUR

telefona kods: +1-613

ceļojumu padomi un brīdinājumi Kanāda
Tūrisms Kā plaukstoša tauta, Kanāda ir liels iekšzemes un ārvalstu tūrisma industriju. Otrā lielākā valsts pasaulē, Kanādā ir neticami ģeogrāfisko šķirne ir nozīmīga tūristu piesaistītājs. Liela daļa valsts tūrisma ir centrēta ap Kanāda četrām lielākajām pilsētām, Toronto, Monreālā, Vancouver, un Otavas labi pazīstama ar savu kultūru, daudzveidība, kā arī daudz nacionālo parku un vēsturisko vietu.
Kultūra Kanādas kultūra ir termins, kas izskaidro mākslas, mūzikas, literatūras, kulinārijas, politiskos un sociālos elementus, kas ir reprezentatīvas attiecībā uz Kanādu un kanādieši, ne tikai saviem iedzīvotājiem, bet cilvēkiem visā pasaulē. Kanādas kultūra vēsturiski ir ietekmējušas Eiropas kultūru un tradīcijas, it īpaši britu un franču valodā. Laika gaitā elementi Kanādas aborigēnu tautu un imigrantu kultūrām ir kļuvuši iestrādāti mainstream Kanādas kultūru. Tā tam ir ietekmējusi amerikāņu kultūru, jo tā tuvumā, un migrācijai starp divām valstīm.
Virtuve Kanādas cuisine ievērojami atšķiras no atkarībā no valsts reģioniem. Bijušais Kanādas premjerministrs Joe Clark ir pārfrāzēts, ir uzsvērts: "Kanāda ir virtuves ēdieni Nav sautējums podiņā, bet smorgasbord. . " Trīs pirmās virtuves Kanāda ir First Nāciju Organizācijas, angļu un franču saknes, ar tradicionālo virtuvi, angļu Kanādas cieši saistītas ar britu un amerikāņu virtuvi, savukārt tradicionālo virtuvi, franču Kanādā ir attīstījies no franču virtuvi un ziemas noteikumiem kažokādu tirgotājiem. Ar sekojošu imigrācijas plūsmas, kas 18 un 19 gadsimtā no Centrālās, Dienvidu un Austrumeiropā, kā arī no Ķīnas, reģionālā kulinārija vēlāk tika paplašināta. Ievērības cienīgs fakts ir tas, ka Kanāda ir pasaules lielākais ražotājs kļavu sīrupu.
Klimata Kanādas vide nav tik auksti, visa gada garumā, jo dažas var uzskatīt. Ziemā temperatūra samazinās zem sasalšanas temperatūru visā lielākā daļa no Kanādas. Bet dienvidrietumu piekrastē ir salīdzinoši maigs klimats. Gar polārā loka, vidējā temperatūra ir zem sasalšanas septiņus mēnešus gadā. Vasaras mēnešos dienvidu provincēs bieži vien saskaras ar augstu mitruma un temperatūras, kas var pārsniegt 30 grādus pēc Celsija regulāri. Rietumu un dienvidaustrumu Kanādas pieredze lielu nokrišņu daudzumu, bet prērijām ir sausas ar 250 mm līdz 500 mm lietus katru gadu.
Valoda Gada daudzās valodās tiek izmantotas Kanādā. Saskaņā ar 2006 skaitīšanu, angļu un franču valodā ir dzimto valodu 58, 8% un 23, 2% no Kanādas attiecīgi. New Brunswick ir vienīgais Kanādas province, kurai ir gan angļu, gan franču valodā, kā tās valsts valodām. Kvebekas oficiālā valoda ir franču valoda. [3] [4], angļu un franču valodā ir atzīts Konstitūcijas Kanādā "oficiālajās valodās". Tas nozīmē, ka visas federālās valdības likumu tiek pieņemti gan angļu, gan franču valodā, un ka federālā valdība pakalpojumiem jābūt pieejamiem abās valodās.
Cenas Lielākā daļa cilvēku no Apvienotajā Karalistē un Eiropā atrastu dzīvo Kanādā izmaksas ir ievērojami zemākas nekā viņu mītnes valstī. Kanādas mājokļu ir īpaši lēts, salīdzinot ar citām attīstītajām valstīm - vidējā māju cena Kanādā ir aptuveni septiņas reizes vidējās gada algas. Cenas ir augstākais Ontario un Alberta (7-8 reizes pārsniedz vidējo darba algu) un Vancouver (vienpadsmit reizes vidējās algas).

Otava, Kanāda

Otrdiena 19, Marts

No wikipedia par Kanāda

Kanāda ir valsts, kura aizņem lielāko daļu no Ziemeļamerikas ziemeļiem. Tā plešas no Atlantijas okeāna austrumos līdz Klusajam okeānam rietumos, bet ziemeļos to apskalo Ziemeļu Ledus okeāns. Kanāda ir pasaulē otra lielākā valsts pēc platības. Sauszemes robeža dienvidos un rietumos tai ir tikai ar Amerikas Savienotajām Valstīm.

Zemi, kur mūsdienās atrodas Kanāda, vairākus tūkstošus gadus apdzīvoja dažādas ieziemiešu ciltis. 15. gadsimta beigās britu un franču ekspedīcijas devās izpētīt mūsdienu Kanādas austrumu krastu, bet vēlāk šeit arī apmetās uz dzīvi. 1763. gadā pēc Septiņgadu kara Francija atdeva gandrīz visas savas kolonijas britiem. 1867. gadā, apvienojoties trim Britu Ziemeļamerikas kolonijām ar Kanādas konfederāciju, tika izveidota federāla domīnija, kura sastāvēja no četrām provincēm. Ar to sākās citu provinču un teritoriju pievienošana, kā rezultātā pastiprinājās tās autonomija no Apvienotās Karalistes, kas īpaši tika uzsvērts 1931. gadā, kad tika pieņemts Vestminsteras statūts, bet šis process kulminācijas punktu sasniedza 1982. gadā, kad tika parakstīts Kanādas akts, kurš atbrīvoja Kanādu no Britu parlamenta varas.

Kanāda atrodas vistālāk ziemeļos no visām valstīm. Tā aizņem divas piektdaļas no Ziemeļamerikas un valsti šķērso 5 laika joslas. Kanāda ir decentralizēta federācija no 10 provincēm un 3 teritorijām, ko valda kā konstitucionālu monarhiju. Mūsdienās Kanāda ir attīstīta industriāla lielvalsts un viena no bagātākajām valstīm pasaulē. Rūpniecība visvairāk balstās uz bagātajiem dabas resursiem: koksnes, dažādu rūdu, naftas un ogļu krājumiem. Kanādas galvaspilsēta ir Otava, kurā atrodas tās parlaments, ģenerālgubernators un premjerministrs. Kanāda ir tehnoloģiski attīstīta valsts, bet tās ekonomika tradicionāli balstās uz dabas resursu pārpilnību.

Tā sākotnēji ir bijusi Francijas, bet pēc tam Lielbritānijas kolonija, tāpēc tajā pastāv oficiāla divvalodība. Kanādā ir problēmas ar šo divu valodu sadzīvošanu, un franču apdzīvotā Kvebekas province regulāri cenšas atdalīties no valsts.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz: