Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Bulgārija

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Bulgārija  
Informācija par valsti valsts kods: BG
kontinents: Eiropa
galvaspilsēta: Sofija
valodas: bulgāru

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900/1800
GPS: 43 00 N, 25 00 E
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
leva: BGN
1BGN = 0.648 USD
1BGN = 0.512 EUR

telefona kods: +359-2

ceļojumu padomi un brīdinājumi Bulgārija
Iepirkšanās Galvenais iepirkšanās rajons ir Sofija ir abās bulvard Vitosha pusēs. Bulgāru produkti, apģērbi, apavi, rokdarbi, vīnu, stipro alkoholisko dzērienu un konditorejas visu var iegādāties. Ulitsa Graf Ignatiev un Ulitsa Pirotska ir aizņemts ielas ar vietējo apģērbu un elektrisko veikali.
Valūta Ļevs (BGN; simbols лв) = 100 stotinki. Piezīmes ir ar nominālvērtību лв100, 50, 20, 10, 5, 2 un 1. Monētu denominācijas ir лв1 un 50, 20, 10, 5, 2 un 1 stotinki.
Tūrisms Bulgārija ir valsts ar vēsturisko un kultūras mantojumu, kā arī pievilcīgās dabas ainavas, viena no visvairāk apmeklētajām tūristu galamērķiem Dienvidaustrumu Eiropā. Tūrisms kā nozare, ir nozīmīgs ekonomiskās izaugsmes avots. 2008. gadā Bulgārija bija apmeklējuši par 8. 9 miljoniem tūristu, ko mēra kā norādīja Pasaules tūrisma organizācija. Tūristi no trim valstīm - Grieķiju, Rumāniju un Vācija - veido 40% no apmeklētājiem. Valsts ir vēsturiskas pilsētas, vasaras pludmales un kalnu slēpošanas kūrortiem. Jauna veida tūrismam, tostarp kultūras, arhitektūras un vēstures ceļojumi, ekotūrisms, un piedzīvojumu ekskursijas, paplašinās diapazons apmeklētāju pieredzi.
Kultūra Seno civilizāciju, jo īpaši Thracians, senie grieķi, romieši, slāvi, un jo īpaši Bulgars, skaits ir atstājuši savu zīmi uz kultūru, vēsturi un mantojumu Bulgārijā. Sakarā ar šo bulgāru tautas ir viens no bagātākajiem tautas mantojumu visā pasaulē. Thracian artifacts ietver daudzas kapenes un zelta bagātības, bet seno Bulgars ir atstājušas pēdas savu mantojumu mūzikā un agrās arhitektūru. Thracian rituālus, piemēram, Zarezan, Kukeri un Martenitza ir līdz pat šai dienai glabā dzīvs mūsdienu bulgāru kultūru.
Virtuve Bulgāru virtuve (bulgāru: българска кухня, BULGARSKA kuhnya) ir pārstāvis virtuvi Southeastern Europe. Būtībā South slāvu, tā piekrīt īpašības ar citām valstīm kulinārija. Sakarā ar salīdzinoši silto klimatu un daudzveidīga ģeogrāfija, kas dod lieliskas izaugsmes apstākļus dažādiem dārzeņi, augi un augļi, bulgāru virtuve ir daudzveidīga. Slavena ar tās bagāto salātiem nepieciešama katrā ēdienreizē, bulgāru virtuve ir arī atzīmēts daudzveidības un kvalitātes piena produktus un bulgāru vīnu un vietējo alkoholisko dzērienu, piemēram, rakia, mastika un menta šķirni. Bulgāru virtuve iezīmes arī dažādas aukstās un karstās zupas, piemēram, par auksto zupu tiek tarator. Ir daudz dažādu bulgāru konditorejas izstrādājumi, kā arī, piemēram, banitsa.
Valoda Bulgāru (български език, izrunā: [bɤ̞ɫɡɐrski ɛzik]) ir indoeiropiešu valodu, loceklis slāvu valodu grupai. Bulgāru, kā arī cieši saistīti maķedoniešu valodā, parāda vairākus valodas īpašības, kas nosaka to nošķir no visām citām slāvu valodām, piemēram, likvidēšanu lietas deklinācija, izstrādāt suffixed noteikto artikulu (skat. Balkānu valodas savienība), nav darbības vārds infinitīva, uzturēšanu un tālāku attīstību Proto-slāvu vārdu sistēmu. Dažādas pierādījuma darbības vārdu formas pastāv, lai paustu unwitnessed, retold un apšaubāma rīcība. Aplēses par to cilvēku skaitu visā pasaulē, kuri runā bulgāru brīvi diapazonā no 9 līdz 12 miljonus.

Sofija, Bulgārija

Piektdiena 3, Aprīlis

No wikipedia par Bulgārija

Bulgārija, oficiāli Bulgārijas Republika (Република България) ir valsts Austrumeiropā, kas atrodas Balkānos. Tā robežojas ar piecām citām valstīm: ziemeļos ar Rumāniju, rietumos ar Serbiju un Maķedoniju, dienvidos ar Grieķiju un Turciju. Austrumos to apskalo Melnā jūra. Bulgārijas platība ir 110 993 km², un tajā dzīvo aptuveni 7, 35 miljoni iedzīvotāji. Valsts galvaspilsēta ir Sofija. Sofija ir arī lielākā valsts pilsēta. Nākošās lielākās pilsētas ir Plovdiva un Varna.

Bulgārija ir dibināta 7. gadsimtā un ir viena no vecākajām joprojām eksistējošajām valstīm Eiropā. Tā atradās vēsturiski nozīmīgu tirdzniecības ceļu krustpunktā. Caur šo valsti gāja tirdzniecības ceļš no Ziemeļeiropas un citām Austrumeiropas valstīm uz Vidusjūras baseina zemēm un tirdzniecības ceļš no Rietumeiropas un Centrāleiropas uz Tuvajiem Austrumiem. Pirms bulgāri izveidoja savu valsti, šajā reģionā lielā ietekme bija Senajai Grieķijai, Romas impērijai un Bizantijai. Viduslaikos gadsimtiem ilgi Bulgārijas attīstība bija atkarīga no Osmaņu impērijas. Turku elementi vēl joprojām ir sastopami bulgāru arhitektūrā, folkmūzikā un dejās.

Neatkarību no Osmaņu impērijas Bulgārija atguva 19. gadsimta beigās. 20. gadsimta vidū Bulgārija kļuva par Padomju Savienības satelītvalsti. Pie varas nonāca komunisti. 1990. gadu sākumā valstī tika gāzts komunisms un tā nonāca postkomunisma laikā. 2004. gadā tā kļuva par NATO dalībvalsti, bet 2007. gadā — par Eiropas Savienības dalībvalsti.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz: