Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Butāna

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Butāna  
Informācija par valsti valsts kods: BT
kontinents: Āzija
galvaspilsēta: Timpu
valodas: Dzongkha

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 27 30 N, 90 30 E
elektrība: 230V/50Hz

naudas vienība:
Ngultrums: BTN
1BTN = 0.022 USD
1BTN = 0.017 EUR

telefona kods: +975-2

ceļojumu padomi un brīdinājumi Butāna
Tūrisms Tūrisms Butāna sākās 1974, kad Butānas valdība, cenšoties palielināt ieņēmumus un veicināt valsts unikālo kultūru un tradīcijas ar ārpasauli, atvēra savu izolēta valsts ar ārzemniekiem. In 1974, 287 tūristu apmeklēja Butānu. Kopš tā laika tūristu Butānas skaits ir palielinājies līdz 2850 1992, kas dramatiski pieaug līdz 7158 1999 [1] Ar vēlu 1980 tūrismā. Veicināja vairāk nekā ASV $ 2 miljoniem gada ieņēmumiem.
Kultūra Gulēja uz Himalajiem krokas, Butāna ir balstījusies uz tā ģeogrāfisko izolāciju, lai pasargātu sevi no ārpuses kultūras ietekmes. Mazapdzīvotos valsts robežojas ar Indiju dienvidos un Ķīnu ziemeļos, Butāna ilgi uzturējusi politiku stingru izolacionisma, gan kultūras un ekonomikas, ar mērķi saglabāt kultūras mantojumu un neatkarību. Tikai pēdējās desmitgadēs 20. gadsimta ārzemniekiem atļauts apmeklēt valsti, un tikai pēc tam ierobežotā daudzumā. Tādā veidā, Butāna ir veiksmīgi saglabāta daudziem aspektiem kultūru, kas aizsākās tieši atpakaļ uz mid-17 gadsimtā.
Virtuve Butānas virtuve (Dzongkha: འབྲུག་ཟས་; Wylie: "Brug-zas), nodarbina daudz sarkano rīsu (piemēram, brūno rīsu ar tekstūru, bet ar riekstu garšu, vienīgais rīsu šķirnes, kas aug augstumā), griķi, un arvien vairāk kukurūzas. Kalnos uzturs ietver arī vistas, jaku gaļu, žāvētas liellopu gaļas, cūkgaļas, cūkgaļas tauki un aitas. Zupas un sautējumi, gaļas, rīsi, papardes, lēcas, un žāvēti dārzeņi aromatizēta ar chilies un siers iecienītāko maltīti laikā auksti sezonā. Zow shungo ir rīsu trauks sajauc ar leftover dārzeņiem. Ema datshi, guva ļoti pikanta ar sieru un chilies, līdzīgi čili con Queso, varētu saukt nacionālo ēdienu tās visuresamību un lepnums, ka Butānas ir par to. Citiem pārtikas produktiem arī jasha Maru, vistas trauciņā, phaksha PAA un ceptiem rīsiem. Piena produktiem, sevišķi sviesta un no yaks un govīm, siers, arī ir populārs, un patiešām gandrīz visu pienu ir pagriezta, lai sviestu un sieru. Populāri dzērieni ietilpst sviesta tēja, tēja, vietējā uzlietas ara (rīsu vīns) un alu. Garšvielas ietilpst kardamons, ingvers, chilies, ķiploki, kurkuma un ķimenes.
Valoda Ir vairāk nekā nineteen valodas Butānu, visiem dalībniekiem par Tibeto-Burman valodas saimes, izņemot nepāliešu, kas ir indoeiropiešu. Dzongkha, valsts valodas, ir vienīgā valoda ar native literāro tradīciju Butānā, lai gan Lepcha un nepāliešu ir literārās valodas citās valstīs. Pārējie ne-Butānas mazākumtautību valodas ir arī runā pa Butāna robežām un starp Dienvidu un Lhotshampa kopienas East Butānā.
Klimata Butānas klimats ir tikpat daudzveidīgs, jo tā augstumu un, tāpat kā lielākā daļa Āzijas, ietekmē monsuna. Western Butāna īpaši ietekmē monsuna, kas apvieno 60 līdz 90 procentiem no reģiona lietusgāzes. Klimats ir mitrs un subtropu dienvidu līdzenumu un kalnu pakājē, atturīgs iekšējā Himalaju ielejas dienvidu un centrālajiem reģioniem, un auksti ziemeļos, ar gadu sniegu uz galveno Himalaju samitos.
Valūta


 

Timpu, Butāna

Piektdiena 29, Marts

No wikipedia par Butāna

Butānas Karaliste (dzongke: འབྲུག་ཡུལ ; Druk Yul) ir valsts Āzijas dienvidos, Himalaju dienvidu nogāzēs bez piejas pie jūras. Ziemeļos tā robežojas ar Ķīnu (Tibetu), bet dienvidos, austrumos un rietumos ar Indiju. Butānu no Nepālas atdala Indijas štats Sikima. Butānieši savu valsti sauc par Druk Yul, kas burtiski nozīmē "Pērkona Pūķa zeme".

Vēsturiski Butāna ir bijusi viena no visizolētākajām valstīm pasaulē, taču kopš 1960. gadiem Butāna pakāpeniski atver durvis uz apkārtējo pasauli. Tagad Butānā ir tieša starptautiskā aviosatiksme, Internets, mobilie sakari un kabeļtelevīzija. Tomēr Butānas attīstība tiek pārraudzīta, lai modernizācija būtu līdzsvarota ar seno kultūru un tradīcijām, ievērojot nacionālās kopējās laimes (Gross National Happiness) filozofiju (pretstatot to nacionālā kopprodukta idejai). Valdība uzmana, lai videi netiek nodarīts kaitējums un tiek saglabāta tradicionālā kultūra un identitāte. Tieši tāpēc laikraksts Business Week 2006. gadā, balstoties uz Lesteras Universitātes 2006. gada globālo aptauju "Pasaules laimes karte", nosauca Butānu par laimīgāko valsti Āzijā un astoto laimīgāko pasaulē.

Butānas reljefs ir ļoti daudzveidīgs: tās dienvidos ir sobtropiskie līdzenumi, bet ziemeļos ir Himalaju kalni, kuru dažas no virsotnēm sasniedz 7000 m augstumu. Robežas ar Ķīnu (470 km), un Indiju (605 km). 75% iedzīvotāju ir budisti, 25% nepālas hinduistu. Galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Timpu. 2008. gada martā Butānā notikā pirmās demokrātiskās vēlēšanas.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Butāna, Timpu