Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Bangladeša

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Bangladeša  
Informācija par valsti valsts kods: BD
kontinents: Āzija
galvaspilsēta: Daka
valodas: Bangla

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 24 00 N, 90 00 E
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
taka: BDT
1BDT = 0.015 USD
1BDT = 0.012 EUR

telefona kods: +880-2

ceļojumu padomi un brīdinājumi Bangladeša
Tūrisms Tūrisms Bangladešas lēnām attīstās ārvalstu valūtas strādnieks. Valstij ir daudz ko piesaistīt starptautisku un pašmāju tūristu vidū. Bangladeša svētku pieņemšanā zemes pakļauj daudziem ekstravagants aspektiem. Tās tūrisma objektiem ir daudz locīts, kas ietver arheoloģisko vietu, vēstures mošejas un pieminekļiem, kūrorti, pludmales, piknika vietas, meži un cilšu iedzīvotājiem, dabu dažādu sugu. Bangladeša piedāvā plašas iespējas tūristiem makšķerēšanai, ūdens slēpošana, upes kreisēšanas, pārgājieni, airēšana, yachting, jūras peldvietu kā arī akcentēs vienu cieši sazināties ar neskarto dabu. In ziemeļu daļā, kas ietver Rajshahi rajons ir arheoloģiskās vietas, ieskaitot tempļa pilsēta Puthia in Rajshahi, lielākā un senākā arheoloģiskās vietas, Mahasthangarh in Bogra, vienīgais lielākais budistu klosteris, Paharpur in Naogaon, visvairāk dekoratīvo TERRACOTA Hindu templis Bangladeša Kantaji Temple, un daudzi rajbaris vai pilis veco zamindars.
Kultūra Bangladeša ir gara vēsture, tās kultūra. Zeme, upes, un no kopējā iedzīvotāju dzīvi veido bagātīgu mantojumu ar izteiktu atšķirību no kaimiņu reģioniem. Tā ir attīstījusies gadsimtu gaitā un ietver kultūras daudzveidības vairāku sociālo grupu Bangladeša. Bengālijas atdzimšana 19. un 20. gs. sākumā atzīmēja, bengāļu rakstnieku, svētajiem, autoriem, zinātniekiem, pētniekiem, domātāju, mūzikas komponistu, mākslinieki un filmu veidotāji ir bijusi nozīmīga loma attīstībā bengāļu kultūru. Bengālijas Renaissance ietverti sēklas topošo politisko Indijas nacionālisma un bija prekursors daudz veidu, kā mūsdienu Indijas mākslas un kultūras izpausmes. Bangladešas kultūra ir salikta, un gadsimtu gaitā ir pielīdzināts ietekmē hinduisma, Džainisms, budisms, islams un kristietība. Tas izpaužas dažādās formās, ieskaitot mūziku, deju un teātra, mākslas un amatniecības, folkloras un folktales, valodu un literatūru, filozofiju un reliģiju, festivāli un svinības, kā arī atsevišķu virtuvi un kulinārijas tradīcijas.
Virtuve Bangladešas cuisine attiecas uz bengāļu virtuvi izplatītas Bangladešā. Bangladeša bija austrumu daļā Bengal pirms Partition Indijā. Bangladešas cuisine ietver daudzus persiešu, arābu elementi un liellopu gaļas lietošana ievērojami atšķir no virtuves Indijā West Bengal. Tas arī ir ievērojamas reģionālās atšķirības. Visā valstī ikdienā tomēr ir rīsi, dažāda veida lēcu, kas ir vietēji sauc par dal (dažreiz rakstīts kā daal) un zivis. Kā liela daļa no zemes (virs 80%, dažos gadījumos) var būt zem ūdens, vai nu apzināti, jo lauksaimniecības praksi vai sakarā ar smagu klimatiskas, topogrāfiskām vai ģeogrāfiskie apstākļi, kas nav pārsteidzoši zivju funkcijas kā galveno olbaltumvielu avoti Bangladešas uzturu. Ir arī saprotams, kas iet, "Machh-e-Bhat-e-Bangali" (zivju un rīsu padarīt bengāļu).
Klimata Bangladeša ir subtropu musonu klimatu, ko raksturo plašas sezonālās svārstības lietus, mēreni silts temperatūra un augsts gaisa mitrums. Reģionālās klimata atšķirības, kas šo dzīvokli valstī ir nelielas. Trīs sezonas vispāratzītas: karsts, mitrs vasaras no marta līdz jūnijam, vēsā, lietainā musons sezonā no jūnija līdz oktobrim, un vēsā, sausā ziema no oktobra līdz martam. Parasti maksimālā vasaras temperatūra svārstās no 32 ° C un 38 ° C. Aprīlis ir vissiltākais mēnesis lielākajā daļā valstī. Janvāris ir visaukstākais mēnesis, kad vidējā temperatūra lielākajā valstī ir 10 ° C.
Valūta Taka (bengāļu: টাকা, zīme: ৳ vai TK, kods: BDT) ir valūta Bangladeša. Bangladeša banka, centrālā banka, valsts kontroles izsniegšanu valūtas, izņemot vienu taka un divi taka piezīmes, kas ir atbildīga Finanšu ministrijas valsts Bangladeša. Visbiežāk izmanto simbolu Taka ir TK un ৳ izmanto uz ieņēmumiem, kamēr pērk preces un pakalpojumus. Viens taka ir sadalīta 100 poisha. Bengāļu valodā, vārdu "Taka" ir arī parasti izmanto vispārēji, lai apzīmētu jebkādu naudu, valūtas, vai piezīmēs. Tādējādi, sarunvalodā, cilvēks runā bengāļu var izmantot "Taka", lai atsauktos uz naudu, neatkarīgi no tā, kādā valūtā tas ir denominēts iekšā valūta zīme ir kodētas unikodā pie 09 U F3 ৳ bengāļu rūpija zīmi (HTML: ৳).
Izmaksas Dhaka ir vispārējās dzīves dārdzības indekss, kas pielīdzina to ar zemo dzīves dārdzību vietās. Vispārējās dzīves dārdzības indeksu veido definētajiem daudzumu tās pašas preces un pakalpojumus visās 13 Grozs grupas cenas. Dhaka pašlaik ranžēta 292 kopumā, dārgākā vieta pasaulē emigrantiem, lai dzīvotu, no 300 starptautisko vietās.
Tourism The tourism industry is an important part of the economy of Belize, in 2007 contributing to over 25% of all jobs, and making up over 18% of the GDP. This constituted 590 million BZD (295 million USD), according to the Belize government, up 90 million BZD (45 million USD) from the year before. Important tourist attractions in Belize include the natural attractions of land and sea, making the areas important in Ecotourism, as well as the historic ruins of Belize's Pre-Columbian Maya civilization.
The Great Blue Hole, located near Ambergris Caye, Belize.
Ruins of Xunantunich, near San Ignacio Town, Belize.
Tourism is the domain of the Ministry of Tourism, within which the Belize Tourism Board works as a link between the private and public sector.
A combination of natural factors—climate, the Belize Barrier Reef (longest in the Western Hemisphere), 127 offshore Cayes (islands), excellent fishing, safe waters for boating, scuba diving, and snorkeling, numerous rivers for rafting, and kayaking, various jungle and wildlife reserves of fauna and flora, for hiking, bird watching, and helicopter touring, as well as many Maya ruins—support the thriving tourism and ecotourism industry. Development costs are high, but the Government of Belize has designated tourism as its second development priority after agriculture. In 2007, tourist arrivals totaled 251, 655 (more than 210, 000 from the U. S. ) and tourist receipts amounted to $183. 3 million

Daka, Bangladeša

Sestdiena 6, Jūnijs

No wikipedia par Bangladeša

Bangladeša, oficiāli Bangladešās Tautas Republika (, Gônoprojatontri Bangladesh) ir valsts Dienvidāzijā. Tā robežojas ar Indiju un ļoti minimāli ar Mjanmu, bet tā krastus apskalo Bengālijas līcis.

Atpalikusi agrāra valsts, biežas dabas katastrofas, zems infrastruktūras attīstības līmenis. Galvenie dabas resursi - koksne, dabas gāze, urāns, akmeņogles, kūdra. Subekvatoriālais klimats sekmē lauksaimniecības attīstību. Lietus periodā plašas teritorijas pārplūst. 15% valsts teritorijas klāj tropiskie meži. Aramzeme aizņem 73% valsts platības, ilggadīgie stādījumi 2%, ganības 5%. Apūdeņo 31 000 km2 teritorijas. Audzē džutu, rīsu, kviešus, cukurniedres, tējas krūmus, kokvilnu, tabaku, prosu, eļļas augus, dārzeņus, mango, ananasus, garšaugus, banānus. Bangladeša ieņem otro vietu pasaulē džutas kopražas ziņā. Liellopu un putnu audzēšana (gaļa, piens, olas). Lauksaimniecībā nodarbināti 63% iedzīvotāji un tā dod 30% no IKP vērtības. IKP uz vienu iedzīvotāju 1570 dolāri (2000. gadā). Rūpniecībā nodarbināti 11% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, pakalpojumu sfērā 26%.

Rūpniecības galvenā nozare džutas pārstrāde un kokvilnas rūpniecība. 94% elektroenergijas saražo TES, 6% HES. Iegūst arī dabasgāzi, kaolīnu, kaļķakmeni. Ražo cukuru, papīru, cementu, minerālmēslus, kabeļus, dīzeļus, sērkociņus. Lielākie uzņēmumi Čitagongas melnās metalurģijas un naftas pārstrādes rūpnīcas. Jūras ostas - Čitagonga, Čalna, Mongla. Dzelzceļu kopgarums ir 2745 km. Autoceļu kopgarums - 201 182 km, no tiem ar cieto (asfalta) segumu 10%.

Eksportē džutu un džutas izstrādājumus, zivis, garneles, varžu kājiņas, ādas un ādu izstrādājumus, tēju, apģērbus. Importē mašīnas un tehnoloģiskās iekārtas, naftu un naftas produktus, augu eļļu, kviešus, rīsus, piena produktus, minerālmēslus. Galvenie tirdzniecības partneri ir ASV, Japāna, Lielbritānija, Vācija, Francija, Indija, Singapūra, Ķīna.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz:

Foto galerija

Bangladeša, Daka