Ceļojumi, meklēt ceļojumu internetā

Azerbaidžāna

Informācija, kas var būt noderīga jūsu ceļojuma.

Pilsētas Azerbaidžāna  
Informācija par valsti valsts kods: AZ
kontinents: Āzija
galvaspilsēta: Baku
valodas: Azeri

ES dalība:
NATO dalība:

GSM: 900
GPS: 40 30 N, 47 30 E
elektrība: 220V/50Hz

naudas vienība:
manats: AZN
1AZN = 1,2503 USD
1AZN = 0,8899 EUR

telefona kods: +994-1

ceļojumu padomi un brīdinājumi Azerbaidžāna
Tūrisms Tūrisms ir svarīga ekonomikas daļu Azerbaidžānas. Valsts lielo bagātību dabas un kultūras objektus padara to par pievilcīgu galamērķi apmeklētājiem. Valsts bija labi pazīstams tūrisma vietas 1980, tomēr, Kalnu Karabaha laikā 1990 kropli tūrisma nozari kara un negatīvi ietekmēja tēlu Azerbaidžānas kā tūrisma galamērķi. Tas nebija, līdz 2000s, ka tūrisma nozare sāka atgūties, un valstī ir, jo bijuši ļoti izaugsmes temps vairākus tūrisma apmeklējumu un nakšņošanu. Pēdējos gados, Azerbaidžāna ir arī kļūst populārs galamērķis reliģisko, spa un veselības aprūpes tūrismu.
Traditons Nevruz ir nosaukums, kas dots, Jaungada dienu, ko turki Vidusāzijā dzīvo, Anatolijas turki, un irāņi. Nevruz notiek 22 martā mūsu ēras un 9 Gregora kalendāra gada martā. Nevruz ilgst trīs dienas Azerbaidžānā un tas tiek svinēta katru gadu ar lielu ceremoniju starp 21 un 23 martā. Svarīgākā diena pēc Nevruz ir "ahir çerþenbe", vai pēdējā trešdiena - šī diena tiek saukta par "ýlin ahir tek tek". Četrās nedēļās mēneša svētku trešdienās, ir ļoti svarīgi arī, un tas ir otrdiena pirms "ahir çerþenbe", ka vīrieši iet uz kapsētu deklamēt fatiha, Sūra no Korāna, bet sievietes doties uz kapsētu ar halva, pilaf rīsi un citi ēdieni, ka viņi ir sagatavoti. Svarīgākā diena pēc Nervruz ir "ahir çerçenhe". Viens no šo svētku muitas ir mest gredzeni ūdenī. Konteiners piepildīts ar ūdeni, tiek likts vidū dzīvojamā istaba, meiteņu sēž ap to, un mest to gredzenu to. Tvertne ir pārklāta ar audumu, viena no meitenēm tiek riņķi, izrunājot improvizēto četrrindu pants, un velta tam, lai persona, kurai gredzenu pieder.
Klimata Parasti ir ļoti silts, bet zema temperatūra var rasties, jo īpaši kalnu un ieleju. Lielākā daļa nokrišņu ir rietumos. Obligāti apģērbs: Silts apģērbs būtu jāapkopo visu gadu, lai visā kalnos.
Virtuve Azerbaidžānas virtuve ir virtuve Azerbaidžānas. Azerbaidžānas virtuvi, kas gadsimtu gaitā ir ietekmējušas dažādas kultūras, jo politisko un ekonomisko procesu Azerbaidžānā pārtikas produktos. Still, mūsdienu azerbaidžāņu virtuve ir atšķirīgu un unikālu funkcijas. Daudzi pārtikas produkti, kas ir pamatiedzīvotāji valsti, tagad var redzēt citu kultūru virtuves. Par azerbaidžāņi, pārtika ir svarīga daļa no valsts kultūras un dziļi sakņojas vēsturi, tradīcijām un vērtībām tauta. No 11 klimata zonās pazīstama visā pasaulē, Azerbaidžānas klimats ir deviņi. Tas veicina auglību zemei, kas savukārt rada bagātību valsts virtuvi. Tas ir slavens ar pārpilnība no dārzeņiem un zaļumiem izmantoti sezonāli kolbās. Svaigi garšaugi, tai skaitā piparmētra, koriandrs, dilles, baziliks, pētersīļi, estragons, puravi, maurloki, timiāns, raudene, zaļie sīpolu un ūdenskreses, ir ļoti populāri un bieži pavada galveno ēdienu. Kaspijas jūra ir mājvieta daudzām pārtikas zivju sugas, tostarp store, Kaspijas jūras lasi, kutum, sardīnes, pelēks kefale, un citi. Melnais kaviārs no Kaspijas jūra ir viena no Azerbaidžānas pazīstamākajiem delikateses arī centās pēc citviet pasaulē, tajā skaitā bijušās Padomju Savienības valstīm.
Valoda Azerbaidžānā vai Azeri vai Torki (Azərbaycanca, Azərbaycan türkcəsi, Azərbaycan Dili) ir valoda, kas pieder turku valodu saimes, runā dienvidrietumu Āzijā Azerbaidžānas cilvēki, galvenokārt Azerbaidžānā un ziemeļrietumu Irāna. Azerbaidžāņu ir pilntiesīga Oghuz filiāles turku valodas un ir cieši saistīta ar turku, Qashqai un turkmēņu.
Valūta Manats (kods: AZN) ir valūta Azerbaidžānu. Tā ir sadalīta 100 qəpik. Vārds manats ir aizgūts no "Moneta" (monētas), kas tiek izrunāts kā "maneta". Manats bija arī apzīmējums padomju rublis gan azerbaidžāņu un turkmēņu valodās. Azerbaidžānas manats simbols, pašlaik nav kodēts unikodu, un m, man. , Var izmantot kā aizstājēju manats simbolu.

Baku, Azerbaidžāna

Trešdiena 12, Augusts

No wikipedia par Azerbaidžāna

Azerbaidžāna, oficiāli Azerbaidžānas Republika (Azərbaycan Respublikası) ir valsts Aizkaukāza austrumu daļā un tā aizņem teritoriju uz dienvidiem no Kaukāza kalniem. Austrumos to apskalo Kaspijas jūra, ziemeļos robežojas ar Krievijas Federācijas sastāvā esošo Dagestānu, ziemeļrietumos — ar Gruziju, rietumos — ar Armēniju, bet dienvidos — ar Irānu. Azerbaidžānai piederošais anklāvs Nahčivanas Autonomā Republika robežojas ar Armēniju, Irānu un Turciju un atrodas dienvidrietumos no pamatteritorijas.

Daļu no starptautiski atzītās Azerbaidžānas teritorijas (Kalnu Karabahu) kontrolē Armēnija.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Rezervēt viesnīcu
No:
Līdz: